Mājaslapas apmeklējumi

Kopā: 32348
Vakar: 205
Šodien: 161

Iesakām apmeklēt

Projekts „Baltische JuniorPhonie-2015”

Projekts „Baltische JuniorPhonie-2015”

No 4.-11.oktobrim skolas Karjeras nedēļas pasākumu ietvaros trīs skolas vijolnieces-Kristena Īle, Matilde Mežinska un Karlīna Šēnknehte- kopā ar savu skolotāju Renāti Vilnīti un skolas direktori devās uz Gdaņsku Polijā, lai nu jau 2.gadu pēc kārtas piedalītos jauniešu starptautiskajā projektā „Baltische JuniorPhonie”.

Projektā iesaistīti jaunie mūzikas talanti no Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas, Dānijas un Somijas. Nedēļas laikā intensīvos kopmēģinājumos tika veidota dažādu valstu autoru koncertprogramma. Šajā gadā līdzās tādiem komponistiem kā J.S. Bahs, G. Holsts, B.Kovaļsksis, E.Grīgs koncertprogrammā tika iekļauts arī latviešu komponists Andris Riekstiņš un atskaņots viņa skaņdarbs „Menuets”.

Arī šajā gadā skolēnu orķestri diriģēja armēņu diriģents Vladimirs Jaskorskis, kurš ar gandarījumu atzina, ka skolēni šajā gadā ir daudz labāk sagatavojušies un izprot savu nozīmi kopīgajā darbā. Skolēnu orķestris sniedza 2 koncertus- Gdaņskas kultūras centrā un Sopotas koncertzālē.

Bet projekta izskaņā visi skolēni ar nepacietību gaidīja ziņu par iespējamo koncertturneju, lai savas iegūtās prasmes un zināšanas nestu tālāk jauniem klausītājiem. Gaidīsim jaunos talantus Rīgā!

Tas ir jau 2014.gadā uzsāktais projekts, kurā sadarbību veido 7 valstu skolas un veido kopēju jauniešu orķestri ar mērķi- veicināt jauniešu instrumentspēles prasmi un izpratni par muzicēšanu orķestrī.

mūsu skolas sadarbības pilsētas Heides Dithmarscher mūzikas skolas un vēl 6 valstu pilsētu skolu direktoru jaunais projekts, kas apvieno stīgu instrumentu spēles jauniešus no 7 valstīm vienotā simfoniskajā orķestrī

Skolotājas Renātes Vilnītes vadībā mūsu vijolnieces Kristena Īle, Ketrina Vernera un Matilde Mežinska jau iepriekš skolā apguva atsūtītos skaņdarbus, lai jau pirmajā dienā Vācijā Ķīles mūzikas skolā iekļautos kopmēģinājumos. Orķestra vadītājs- jaunais, talantīgais kurš pirms laika beidzis Konservatoriju Erevānā (Armēnijā) un tikko absolvējis arī Mūzikas augstskolu Vācijā. Un jau nedēļas beigās klausītāji Meldorfas Doma baznīcā un Ķīles pilsētas baznīcā varēja baudīt lieliskus jauniešu simfoniskā orķestra koncertus.

„Mācīties dzīvei!”- tā varētu īsi raksturot projektā sasniegto, jo jaunieši projekta nobeigumā atzina, ka iesākto projektu vēlas turpināt, jo saskata skolā mācītā pielietojumu dzīvē. Un šobrīd pārējās Eiropas valstu dalībskolas gaida koncertus savās pilsētās un skolās.

 

Ievietoja: Ausma Gabrusenoka » 27.10.2015 | 13:37
«Atgriezties

Šodien ir 2019.gada 23.marts

Vārda dienu svin:

Žanna, Žanete, Mirdza

Dzimšanas dienu svin:
Skolotāji:
Šodien:
nav
Rīt:
nav
Tuvākā
(31. mar.):

Einārs Deksnis
Skolēni:
Šodien:
nav
Rīt:
nav
Tuvākā
(25. mar.):

Amēlija Ajanoviča 1.a

Un kāds šobrīd laiks?

RMIVS kancelejas darba laiki
tālr./fakss: 67612391
Pirmdiena 8.00 - 16.30
Otrdiena 8.00 - 16.30
Trešdiena 8.00 - 16.30
Ceturtdiena 8.00 - 16.30
Piektdiena 8.00 - 16.30
Direktores pieņemšanas laiki
tālr.: 67611119, 26456193
Pirmdiena 14.00 - 17.30
Ceturtdiena 9.00 - 12.00

Skatīt visus kontaktus »

Interesanti