Mājaslapas apmeklējumi

Kopā: 36780
Vakar: 138
Šodien: 72

Iesakām apmeklēt

Skolas soma


2. a un 2. c klašu atskaite par “Skolas somas” pasākumu

Oktobrī abas 2. klašu skolotājas izlēmām braukt ekskursijā uz Dzelzceļa muzeju. Izpētot Latvijas Dzelzceļa muzeja mājas lapu bija interesanti to redzēt klātienē. Muzejs piedāvā interesantas un aizraujošas ekskursijas. Mēs skolotājās abām klasēm esam pirmo gadu, tādēļ nolēmām braukt un iepazīties ar ko jaunu.

2019. gada 2. oktobrī braucām ekskursijā uz Dzelzceļa muzeju. Ekskursiju apmeklēja 5 no 2. c klases un 18 no 2. a klases skolēni. Ierodoties muzejā, mūs sadalīja 2 grupās, jo mēs bijām kopā 26 ekskursanti (2 skolotājas, 2 vecāki un 23 skolēni), kuriem bija gidi. Katrai grupai ekskursija sākas savādāk. Viena grupa gājā ārā, otra sāka no iekštelpām.

Ekskursijā mēs gājām gidu pavadībā, stāstīja par lokomotīvju un vilcienu rašanās vēsturi, darbību. Bija iespēja iekāpt dažāda veida un vecuma vagonos un lokomotīvēs, iejusties mašīnista lomā Skolēni klausījās skaņas, kuras bija dzirdamas senos laikos Dzelzceļa stacijās. Apskatījām dažādu Dzelzceļa staciju maketus, vilcienu maketus utt. Skatījāmies filmu par Dzelzceļa stacijas dzīvi un vilcieniem.

Skolēni ieguva zināšanas par vilcienu rašanās vēsturi, stacijas dzīvi un profesijām utt. Vēlāk audzināšanas stundās tika pārrunātas iegūtās zināšanas un iemaņas.

Šī ekskursija mums visiem (skolēniem un skolotājiem) bija ļoti interesanta, aizraujoša un patīkams piedzīvojums. Bērni uzzināja par mašīnista profesiju un citu šinī iestādē profesiju būtību un pienākumus. Ieguvām, gan zināšanas, gan izklaidējāmies.

1. c un 1.a klašu atskaite par “Skolas somas” pasākumu

Septembrī abas 1. klašu skolotājas izlēmām braukt ekskursijā uz Dzelzceļa muzeju. Esam tur bijušas jau iepriekš ar citām klasēm, skolēniem tur ir paticis, ir uzzinājuši Dzelzceļa vēsturi un bija interesanti. Skolēni ir uzsākuši tikko skolas gaitas, tāpēc nekur tālu arī negribējās braukt.

2019. gada 26. septembrī braucām ekskursijā uz Dzelzceļa muzeju. Ekskursiju apmeklēja 7 no 1. c klases un 13 no 1. a klases skolēni. Ekskursijā mēs gājām gida pavadībā, stāstīja par lokomotīvju un vilcienu rašanās vēsturi, darbību. Bija iespēja iekāpt dažāda veida un vecuma vagonos un lokomotīvēs, iejusties mašīnista lomā Skolēni klausījās skaņas, kuras bija dzirdamas senos laikos Dzelzceļa stacijās. Apskatījām dažādu Dzelzceļa staciju maketus, vilcienu maketus utt. Skatījāmies filmu par Dzelzceļa stacijas dzīvi un vilcieniem.

Skolēni ieguva zināšanas par vilcienu rašanās vēsturi, stacijas dzīvi utt. Vēlāk audzināšanas stundās tika pārrunātas iegūtās zināšanas un iemaņas.

Šī ekskursija mums visiem (skolēniem un skolotājiem) patika un likās interesanta. Bērni uzzināja par mašīnista profesiju un citu šinī iestādē profesiju būtību un pienākumus. Ieguvām, gan zināšanas, gan izklaidējāmies.


  Programmas „Latvijas skolas somas” finansējuma ietvaros 5.c klase devās ekskursijā uz Tērvetes dabas parku un taureņu muzeju. Tērvetes dabas parkā skolēni piedalījās zaļās klases nodarbībās. Bija jānosaka koku vecums, jāsavieno koku attēli ar to augļiem un lapām, jāmēra attālumus  starp kokiem, jānosaka laukums, kurš atbilst hektāram. Skolēni iepazinās ar meža zvēriem, to izbāzeņiem, barību un dzīves veidu.

 


 Programmas „Latvijas skolas somas” finansējuma ietvaros  25.aprīļa tradicionālo interešu izglītības pulciņu atskaites koncertu papildināja smilšu kino “Krāsainā saruna”, māksliniece Guna Miķelsone.

Skolēniem smilšu kino ļoti patika un viņi dalījās savos iespaido, lūk daži no tiem:

"Smilšu kino bija brīnišķīgs, es apbrīnoju to sievieti, kas tika ātri un tik skaisti no smiltīm uztaisīt zīmējumu. Viss bija tik rūpīgi izveidots. Man ļoti patika"

"Kā dzijas kamols, kuru tin vaļā, tas sasējis visus stāstus, ko stāsta dziesma. Tas nepārtrūkst un ritinās vaļā. No sākuma līdz pēdējam milimetram, tas parāda mūsu priekus līdz brīdim, kur mēs esam un kas mēs esam."  /Andžejs Lilientāls/


 Programmas „Latvijas skolas somas” finansējuma ietvaros 17.aprīlī Rīgas Mūzikas internātvidusskolas 6.a klases skolēni ar klases audzinātāju Ilzi Liepnieci apmeklēja  zinātkāres centru  ZINOO un aktīvi piedalījās nodarbībā "Skaņa”

   Vai mūzika ir saistīta ar dabaszinātnēm? Kādas fizikālās parādības notiek brīdī, kad koncertā klausāmies vai radām mūziku? Kāpēc dažādi materiāli rada atšķir skaņu? Uz šiem un citiem sev interesējošiem jautājumiem atbildes guva skolēni nodarbības laikā.


Ciemos pie Turaidas fogta

   Šī gada 27.martā Rīga Mūzikas internātvidusskolas 7.klases skolēni iniciatīvas  “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Turaidas pili ciemos pie Turaidas fogta. Tas bija ceļojums laikā- nokļuvām 16. gadsimtā, kur tikāmies ar pils pārvaldnieku fogtu. Mums bija iespēja iejusties viduslaiku ļaužu tēlos, kļūt par bruņinieku vai zemnieku, dāmu vai saimnieci, kā arī varējām apgūt seno rakstību uz vaska tāfelēm, vai rakstīt ar spalvu, to iemērcot tintē.

   Turaidas vēsturisko centru izzinājām orientēšanās spēlē “Tūkstošgades stāsts”. Mums bija jāatrod vietas, lietas, jāatmin krustvārdu mīkla, jāatpazīst senus dokumentus, jāaizpilda uzdevumi darba lapās. Laimīgi un smaidīgi atgriezāmies tūrisma informācijas centrā, lai pārrunātu, kā katrai komandai veicās.

   Tā kā Siguldas atpazīstamākais un senākais simbols ir spieķis, devāmies uz darbnīcu, kur iepazinām spieķa izgatavošanas procesu, kam vairāk kā 200 gadu sena vēsture. Katrs skolēns varēja pagatavot savu spieķi, kurā iededzinājām raksta zīmes un savu vārdu.

   Atgriezeniskā saite no skolēniem: “Es iepazinu Turaidu un Siguldu. Es gribētu kaut skolas somas ekskursijas būtu katru gadu, jo tas palielina ekskursiju skaitu”

   “Man patika, ka rakstījām senajā drukā, paši darinājām savus spieķus”, “Es ļoti daudz iemācījos par senatni un fogtiem, uzzināju daudz ko jaunu, paveicās, ka bija silta un saulaina diena, ieģērba mūs senajos tērpos un rakstījām ar tintes  pildspalvu uz vaska.”

   Secinājumi: Skolēniem patīk doties ekskursijās, jo tad pa īstam var pieskarties vēsturei, izzināt, kā senatnē cilvēki dzīvoja, ko ēda un kā ģērbās.

   Pēc šādiem kopā būšanas mirkļiem arī klases kolektīvā kļūstam draudzīgāki un saprotošāki. Lai iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ceļojums turpinās!


2019. gada 5. martā projekta “Skolas soma” ietvaros 2.a un 2. c klase devās mācību ekskursijā uz izklaides un izglītības centru “Korso Brīnumi”. Jūrmalā, Jomas ielā 37.

   Pasākumu apmeklēja 27 skolēni: desmit 2.c klases skolēni un septiņpadsmit 2.a klases skolēni. Centrā mūs sagaidīja centra gides/organizatores.  Skolēni un skolotāji tika iepazīstināti ar centra interaktīvajiem eksponātiem.

  Sākumā visus eksponātus skolēniem bija iespēja apskatīt un izmēģināt, lai apmierinātu skolēnu aktīvo interesi par redzamo.  Skolēniem ļoti lielu interesi izraisīja – lielā magnētu siena, kur varēja veidot trasi bumbiņai; lielo Odmi Block rotaļu zona, 4 darbošanās galdi, kuros ir – kinētiskās smiltis, magnēti, koka kluči un bumbas; lielā rāpšanās siena ar Jūrmalas karti fonā; bloku pacelšanas spēle, kas trenē un veicina skolēnu sadarbošanās prasmi.

   Pēc skolēnu aktīvās intereses apmierināšanas, organizatores skolēnus sadalīja 5 komandās. Skolēniem tika piešķirtas veicamo aktivitāšu grāmatiņas, kurās bija jāpiefiksē rezultāts. Vērtēšanā piedalījās arī skolotājas. Skolēniem bija jāuzceļ objekts no Odmi Block lielajiem klučiem, un jāprezentē savs darbs. Sadarbojoties bija jānoceļ lielie bloki, komandās bija jāsacenšas Xbox kustību datorspēlē, jāmeklē paslēptas ziņas.  Beigās katras komandas iegūtie punkti tiek saskaitīti. Skolēnu komandas saņēma diplomus un balviņas.

   Komandas tika izlozētas, kas skolēniem lika sadarboties un organizēt darbu neierastā kompānijā, mācot sadarboties un kontaktēties ar klases biedriem, ne  tikai labākajiem draugiem.

   Skolēni ļoti gaidīja šo braucienu. Minēja, ka ekskursija esot ļoti patikusi, esot bijis interesanti. Pasākuma noslēgumā skolēni jau jautāja – kad varēsim atbraukt vēl? Skolēni pārrunāja un atzina, ka, organizējot komandas darbu, dažas lietas nākamajā reizē darītu citādāk. Teica, ka bijis interesanti, jo komandas veidotas izlozē un bija iespēja sadarboties klašu starpā, kaut sākumā tas nav paticis, ka nevar izvēlēties savu draugu. Visi skolēni mācību ekskursiju vērtēja pozitīvi, citiem tā esot bijusi labākā ekskursija.


 Šī gada 12.februārī 6.c klase projekta "Skolas soma" ietvaros devās jaunas profesijas un uzņēmuma izzināšanā uz SIA “Lāči”. Šī noteikti bija interesanta un pamācoša pēcpusdiena, kur uzzinājām:

  • Kā gatavot maizi;
  • Kā pako maizi;
  • Kā cep kliņģerus un cepumus;
  • Ka rupjmaizei jāļauj atdzist 5-15 stundas pēc izņemšanas no krāsns, uzreiz ēst nevar;
  • Ka pārsvarā maizi cep vīrieši.

Mums ļoti patika:

  • Cept kliņģerus;
  • Cept cepumus;
  • Darboties grupās;
  • Skatīties kā pako maizi;
  • Degustēt maizi, cepumus un citus gardumus.


 5. a klases skolēni projekta "Skolas soma" ietvaros 15.11. devās uz maizes ceptuvi "Lāči".

Tēvu tēvi laipas meta, dēlu dēli –laipotāji…

Latvijas  simtgadi gaidot, nākas domāt par tām tradīcijām - laipām, kas mūs ved no pagātnes uz tagadni un nākotni.

Mūsu “laipas” ir ne vien  grandiozie  Dziesmu svētki un krāšņā uguņošana krastmalā, bet arī darba tikums un seno amatu saglabāšana. Senās amatu prasmes mēs -5.a klase , varējām apskatīt un iepazīt “Lāču “ maiznīcas ceptuvē, kur maizes cepšanas tradīcijas tur godā.

 Skolēni vispirms noskatījās filmu par maizes tapšanu, pēc tam izstaigāja ražošanas telpas   un redzēja cepēju darbu.

Vēlāk sekoja visradošākā ekskursijas daļa- sava kliņģera veidošana. Tieši šis darbiņš bija ekskursijas aizraujošākā daļa. Par to liecina arī skolēnu atziņas.

AGNE “Man patika grupā cept kliņģeri. Man vēl patika, kā viņi visu stāstīja – kā jātaisa rudzu maize.

KRISTA “Aizbraucot uz “Lāču” ceptuvi, es uzzināju, kā cepa maizi senāk. Mēs gatavojām kliņģerus un skolotāja RUTA izcepa savu rudzu maizi”.

RAIMONDS “Apmeklējot “lāču”  maiznīcu, kā cepa maizi vecajos laikos.”

DŽŪLIJA “Es uzzināju, ka maizi jācep ļoti ilgi, lai tā būtu garšīga un ka krāsnis tur ir sienas lielumā. Man vislabāk patika gatavot pīrāgu un ,protams, degustēt maizi.

Apkopojot skolēnu domas, var teikt, ka brauciens bija vērtīgs un paliks bērniem atmiņā.


 

7.novembrī  7.a klase kopā ar audzinātāju Inesi Velmi projekta "Skolas soma" ietvaros devās interesantā ekskursijā uz Jaunpils pili. Skolēniem bija iespēja iejusties skarbajos viduslaikos, izstaigājot gan pils zāles, gan drūmos pagrabus, kā arī baudīt viduslaiku mūku pusdienas. Vairāk foto galerijā.

 


 31.oktobrī projekta "Skolas soma" ietvaros skolā viesojās Rīgas leļļu teātris, kas rādīja 1.-4.klašu skolēniem lugu "Makss un Morics".

Izrādi apmeklēja 12 skolēni.  Izrādē darbojās 2 aktieri, kuri paši attēloja galvenos stāsta varoņus – Maksu un Moricu, bet citus izrādes  varoņus attēloja, paralēli darbojoties ar lellēm. Stāsts bija dinamisks, dialogi un mūzika pielāgoti bērnu uztverei, bet arī saglabājot klasisko Vilhelma Buša tekstu. Izrādes laikā aktieri veidoja dialogu ar skolēniem, tā noturot skolēnu uzmanību. 

Izrādes sākumā aktieri palūdz izrādi nefotografēt un nefilmēt.

Skolēni par izrādi izteicās atzinīgi, teica ka esot bijis jautri. Klasē pārrunājām redzēto, skolēni izteicās, ka galveno tēlu palaidnības esot bijušas, skolēnu vārdiem - “ļoti trakas”, grūti esot iedomāties, ka var sastrādāt tik lielas muļķības. Paticis tas, ka  uz skatuves bijuši arī cilvēki, ne tikai lelles.  Atzinīgi novērtēja muzikālo noformējumu. Uz jautājumu - vai gribētu redzēt vēl šādas leļļu teātra izrādes, skolēni ar sajūsmu atbildēja, ka labprāt.    

 Audzinātāja Anete Gūtmane-Sevišķe


21. septembrī projekta "Skolas soma" ietvaros 7.c klases skolēni devās interesantā un izzinošā ekskursijā uz maizes ceptuvi " Lāči". Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar maizes tapšanas procesu un piedalīties kliņģera un cepumu cepšanā.

  Skolēniem bija iespēja noskatīties filmu par maizes ceptuves "Lāči" vēsturi un darbību, ieguva zināšanas par maizes cepēja darbu, darbarīkiem, piedalījās kopīga maizes klaipiņa cepšanā. Degustācijas process izraisīja vislielāko sajūsmu. Garda bija latviešu maizīte , pašu roku darināta!


   6.septembrī notika Latvijas skolas somas atklāšanas pasākums. Tajā piedalījās jaunieši no visas Latvijas.
  Sākumā jauniešus uzrunāja Ministru prezidents Māris Kučinskis, izglītības ministrs Kārlis Šadurskis un kultūras ministre Dace Melnbārde.
  Pasākums bija ļoti iespaidīgs un interesants. Tajā piedalījās reperis Edavārdi, instrumentālā grupa "Dagamba", dejotāji no ansambļa "Dzirnas", solisti Ruta Dūduma, Daumants Kalniņš, Justs, kā arī komponists Raimonds Pauls. Uzvedums tika veidots no senatnes līdz mūsdienām.

 

Atjaunoja: Ausma Gabrusenoka » 16.10.2019 | 13:47

Šodien ir 2019.gada 22.oktobris

Vārda dienu svin:

Īrisa, Irīda

Dzimšanas dienu svin:
Skolotāji:
Šodien:
nav
Rīt:
nav
Tuvākā
(16. nov.):

Inga Bērziņa
Skolēni:
Šodien:
nav
Rīt:
Mairis Korskaks 6.a
Tuvākā
(24. okt.):

Gabriels Breidaks 5.c
RegnārsGvido Auziņš 7.c

Un kāds šobrīd laiks?

RMIVS kancelejas darba laiki
tālr./fakss: 67612391
Pirmdiena 8.00 - 16.30
Otrdiena 8.00 - 16.30
Trešdiena 8.00 - 16.30
Ceturtdiena 8.00 - 16.30
Piektdiena 8.00 - 16.30
Direktores pieņemšanas laiki
tālr.: 67611119, 26456193
Pirmdiena 14.00 - 17.30
Ceturtdiena 9.00 - 12.00

Skatīt visus kontaktus »

Interesanti